Felemásra sikeredett a 2014. március 15-iki ünnepség Érsekújvárban. A helyi magyar közösség túlnyomó többsége az idén is távol maradt a rendezvényektől, akik mégis eljöttek, kb. 80-80 fős csoportokban nézték végig a két helyszínen egyidőben tartott ünnepi műsorokat. Átadásra került a Kultúrkorzó által frissen alapított Az Érsekújvári Magyar Közösségért Díj, amelyet Kleinné Szombath Mária kapott sokéves pedagógiai és közösségszervező munkája elismeréseként. A döntés kétségkívül helyes és méltányos, bár nem ismerjük a kuratórium összetételét sem a 700 Euró értékű aranygyűrű finanszírozásának forrását.
Maguk az érsekújvári polgárok nem igazán értik a látványos megosztottság és kettősség okát. Mivel a két rendezvénynek helyszínéül szolgáló intézmények kődobásnyira vannak egymástól, többen a műsor alatt sétáltak át az egyik helyről a másikra.
A csatolt képen kísérletet tettünk rá, hogy rávilágítsunk erre az újkeletű "érsekújvári megosztottságra" és kiderítsük a misztérium hátterét. A döntő okot abban a körülményben véljük felfedezni, hogy az érsekújvári magyarság meghatározó személyiségeinek túlnyomó többsége mindezidáig nem tudta függetleníteni önmagát, sem szervezetét a városvezetéstől. Így erőtlen és magatehetetlen bábukként játszhatóak ki egymás ellen, ill. "versenyeztethetők" a szűkös forrásokért egymással szemben... A helyzetet tovább súlyosbítja az adófizetők pénzén fenntartott városi média teljes függősége. Így az nem képes objektív képet festeni a valóságról, sem eljuttatni a szereplőkhöz az egyszerű de fontos üzeneteket, amelyekre azok egyébként önmaguktól sosem fognak rájönni ...
Az Új Szó tudósítását itt olvashatják...
Az érsekújvári magyar közösség meghatározó személyiségei, és a polgármesteri hatáskörben nekik folyósított juttatások
Megj: Az esetleges hiányosságokért elnézést kérünk, az ábrát az olvasók és érintettek észrevételei alapján folyamatosan frissítjük.
Fotó: Új Szó
{jumi[NZONLINE/addfb.php]}{jcomments on}